Jednym z najczęstszych problemów mieszkańców miast jest wszechobecny hałas. Ci, którzy mieszkają w szumnych dzielnicach, np. w centrum lub w pobliżu ruchliwych dróg, szukają sposobów na to, jak ograniczyć ilość hałasu w domu. Oczywiście najważniejsze to: dźwiękoszczelne okna i dźwiękoszczelne drzwi. Dziś kilka słów o tych drugich – dlaczego warto zainwestować w drzwi akustyczne i na jakie parametry zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Jakie korzyści dają drzwi dźwiękoszczelne?

Gdy mowa o drzwiach wejściowych, oczywiste jest to, że powinny przede wszystkim gwarantować ochronę przed włamaniem. Jednak nie jest to ich jedyna funkcja. W przypadku budynków w miastach, drzwi zewnętrzne muszą też skutecznie chronić przed hałasem. Jeśli oddzielają wnętrze pomieszczeń bezpośrednio od podwórka, powinny mieć możliwe jak najwyższe parametry dźwiękoszczelności. Jednak drzwi akustyczne przydadzą się również na klatkach schodowych, bo dzięki nim można nie tylko ograniczyć ilość dźwięków niosących się po korytarzu, jak i zabezpieczyć swoją własną prywatność.

Cechy drzwi dźwiękoszczelnych

Na co zwrócić uwagę, chcąc zabezpieczyć swój dom przed nadmiernym hałasem?

  1. Odpowiednie wypełnienie drzwi – to konstrukcja drzwi głównie decyduje o poziomie izolacji akustycznej. Najlepiej wybrać drzwi wypełnione płytą wiórową otworową lub warstwami płyt, wzmocnione dodatkowo blachą aluminiową.
  2. Sposób montażu – drzwi zewnętrzne muszą być właściwie wyregulowane i zabezpieczone pianką montażową. Próg drzwiowy musi być równo ustawiony, aby nie powstawały żadne szczeliny w miejscu łączenia z futryną drzwiową. Na te szczegóły muszą zwracać uwagę fachowcy montujący drzwi.
  3. Producent – ufajmy markom, które są cenione na rynku, a przy tym w miarę możliwości podejmujmy współpracę z lokalnymi dostawcami drzwi – Kraków niech będzie przykładem miasta, gdzie ta filozofia najlepiej się sprawdzi. Jest tu hałaśliwie, więc drzwi dźwiękoszczelne na pewno będą dobrą decyzją. A przy tym wybór jest szeroki i naprawdę atrakcyjny, więc nie trzeba chodzić na żadne kompromisy.