Diagnostyka i pomiary, czy ma wpływ na wycenę

Rynek nieruchomości jest bardzo szeroki. W naszym kraju sprzedawane są zarówno nieruchomości mieszkaniowe jak również obiekty większe, przemysłowe czy też całe kompleksy budynków i fabryk. 

Duże obiekty przemysłowe ze względu na swą specyfikę oraz czas w którym je wybudowano są wyposażone w różnoraką infrastrukturę techniczną. Szczególną uwagę należy zwrócić na budynki starsze, których czasy świetności sięgaję lat ‘70 czy ‘80. Budynki te z uwagi na nieustanną eksploatację mogą posiadać drobne uchybienia w instalacjach. Przy starszych budynkach należy pamiętać, iż normy stosowane dawniej niekoniecznie odpowiadają obecnym normom technicznym.

Parki maszynowe a stare budynki

 

Nieodzowną częścią budynków przemysłowych są maszyny. Tu też należy zwrócić uwagę na ich wiek i zapotrzebowanie na energię, istotna jest również ilość maszyn pracujących jednocześnie. Dlaczego jest to istotne? Istotne jest z uwagi na wspomniane wyżej normy oraz jakość materiałów stosowanych w dawnych czasach. Materiał z jakiego wykonane są przewody – to główne aluminium, jakość połączeń oraz jakość i ilość zabezpieczeń, które zostały wykonane.   

Audyt jakości instalacji 

Audyt instalacji budynku rozpoczynamy od pomiarów i porównanie ich z nominalnymi wartościami. W razie uchybień skazujemy miejsca, które należy poprawić. 

opracowujemy również plan rozbudowy starych sieci, tak by odpowiadały obecnym przepisom.

Po co robić audyt energetyczny

Dane pomiarowe połączone z wytycznymi dotyczącymi sieci to dokument, który przyda się właścicielowi budynku do określenia prac niezbędnych do modernizacji obiektu.
W razie chęci sprzedaży nieruchomości jest on też doskonałą pomocą dla rzeczoznawcy budowlanego przy potencjalnej wycenie nieruchomości

Należy pamiętać iż przy budynkach przemysłowych wycena nie musi służyć jedynie do sprzedaży nieruchomości. Określenie wartości budynku może przydać się do uzyskania kredytu czy też określenia wielkości składki ubezpieczeniowej.

Jeśli potrzebujesz usług związanych z pomiarami elektrycznymi w swoim budynku zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy solidne i terminowe wykonanie prac audytowych.

Zapraszamy do współpracy

Jeżeli masz pomysł na ciekawą produkcję, koniecznie się z nami skontaktuj, chętnie podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem.
Nasi specjaliści zaprojektują wymyślony przez Ciebie produkt, następnie przejdziemy do produkcji. Możemy zacząć od naprawdę małej ilości.